آخرین اخبار : 

سردار نقدی خبر داد: حمایت مالی بسیج از طرح های اقتصاد مقاومت

رییس سازمان بسیج مستضعفین، از حمایت یکهزار میلیارد تومانی تسهیلات این سازمان از طرح های اقتصاد مقاومتی گروه های جهادی در مناطق صعب العبور و دور دست ترین روستاهای کشور برای رفع محرومیت خبر داد.

سردار محمدرضا نقدی در بازدید از اردوهای جهادی که در روستاهای خرمکوه و ناوه عمارلو رودبار در حال برگزاریست، افزود: برگزاری اردوهای جهادی، استمرار حرکت جهادی شهداست.
وی با بیان اینکه اردوهای جهادی همان جبهه است با این تفاوت که در آن خمپاره و صوت بمب و مین نیست، ابراز داشت: صمیمیت، ارادت، کار، جوشش، عشق و علاقه به مردم همان ویژگی هایی که دیروز در سنگر ها بود، امروز گروه های جهادی نیز برای خدمت به مردم آن را بکار بسته اند.
رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به فعالیت گروه های جهادی در دورترین و محروم ترین روستاهای کشور گفت: ۷۰ درصد آب کشاورزی در روستاهای گروه هدف اردوهای جهادی گیلان به دلیل استفاده از نهرهای سنتی هدر می رود، در صورتیکه با احداث کانال بتنی تنها اگر ۵۰ درصد آب کشاورزی مورد استفاده بهینه قرار بگیرد بسیاری از اراضی بلااستفاده احیا می شود.
وی با بیان اینکه بیش از دهها هزار نهر خاکی کشاورزی در کشور وجود دارد، یادآور شد: اگر این نهرها در کشور ساماندهی و بتن ریزی شوند، نیازی به احداث سد در کشور نخواهیم داشت.
نقدی با تاکید بر پرداخت یکهزار میلیارد تومان تسهیلات در راستای تحقق طرح های اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: اهالی روستاها پس از کسب آموزش های مهارتی لازم طرح های اقتصاد مقاومتی و با دریافت تسهیلات، طرح ها را راه اندازی می کنند.
وی با بیان اینکه اجرای طرح اقتصاد مقاومتی وارد سومین سال فعالیت خود شده، گفت: در دو سال گذشته قریب به یکصد هزار شغل در راستای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در کشور ایجاد شده است.
سردار نقدی پیش بینی کرد: با اعطای تسهیلات طرح های اقتصاد مقاومتی در سال جاری نیز ۵۰ هزار شغل در کشور ایجاد می شود.
ربیس سازمان بسیج مستضعفین ورود به عرصه صنایع تبدیلی را از دیگر اهداف و برنامه ها برشمرد و ادامه داد: برخی محصولات روستاییان وقتی به تولید می رسد بازار اشباع شده و قیمت محصول پایین می آید و برای تولید کننده عرضه محصول به بازار به صرفه نیست، از این رو بدنبال آن هستیم تا ابزاری به روستاها بیاوریم تا محصولات کشاورزی را تبدیل کنند.

** ۵ میلیون تن ضایعات کشاورزی در کشور داریم
وی با بیان اینکه اکنون پنج میلیون تن ضایعات کشاورزی در کشور داریم، تاکید کرد: اگر روستاییان ضایعات را به محصولی دیگر تبدیل کنند، از طرفی متضرر نخواهند شد و از سویی دیگر ثروت افزوده بیشتری خواهند داشت.
سردار نقدی ترویج اهداف اقتصاد مقاومتی در روستاها را باعث افزایش محصولات داخلی عنوان کرد و گفت: با افزایش تولید محصول، علاوه بر افزایش درآمد کشاورزان، کشور را از واردات بی نیاز می کند.
وی خدمت به مردم مناطق محروم را مهمترین هدف از برگزاری اردوهای جهادی دانست و افزود: خدمت به مردم مناطق محروم باعث خودسازی جهادگران شده و علاوه بر آن به مردم و دولت در راستای محرومیت زدایی کمک شایانی خواهد کرد.
رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: وقتی دانشجویان در یک اردوی جهادی شرکت می کنند و سختی هایی که مردم متحمل می شوند را درک می کنند، روزی که پشت میزهای ادارات مسوول می شوند با درد مردم بیگانه نخواهند بود.

گزارش تصویری بازدید رئیس سازمان بسیج مستضغفین کشور,فرمانده سپاه گیلان و همراهان 

تصاویر:مجتبی عسکری 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.