آخرین اخبار : 

استاد دانشگاه صنعتی امیر کبیر: امام (ره) سهمی از انقلاب برای خود طلب نکرد

استاد دانشگاه صنعتی امیر کبیر:
امام (ره) سهمی از انقلاب برای خود طلب نکرد

خبرگزاری
فارس: استاد دانشگاه صنعتی امیر کبیر گفت: امام راحل عالمی عارف، مقتدر و با ایمان بود که سهمی از پیروزی انقلاب برای خود طلب نکرد.

خبرگزاری فارس: امام (ره) سهمی از انقلاب برای خود طلب نکرد

 

دهه فجر مبارک

لینک گفتگوی استاد اکبرزاده با خبرگزاری فارس اینجا

رضا اکبرزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رودبار به مبنای شکل‌گیری انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: ویژگی‌های بالقوه‌، انقلاب اسلامی ایران را به نسبت دیگر انقلاب‌های دنیا متمایز می‌کند.

وی مقابله در برابر طاغوت و استکبار جهانی را از ویژگی‌ها و اهداف شکل‌گیری انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: تاثیرات شگرف پیروزی انقلاب اسلامی پس از گذشت 33 سال در جهان گسترش یافته است.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیر کبیر، رضای حق و برقراری عدالت اجتماعی را از دیگر ویژگی‌های انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: رهبری مهم‌ترین رکن و مبنای شکل‌گیری انقلاب است.

وی با بیان اینکه رهبر کبیر انقلاب سهمی از پیروزی انقلاب را طلب نکرد، بیان داشت: امام راحل عالمی عارف، مقتدر و با ایمان بود.

اکبرزاده عدم توجه به منافع فردی را مهم‌ترین عامل کسب دستاوردهای انقلاب عنوان کرد و گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ملت به رضای حق راضی شدند و با وحدت کلمه به پیروزی دست یافتند.

وی با اشاره به اینکه حفظ وحدت کلمه یکی دیگر از عوامل پیروزی انقلاب بود، ابراز داشت: وحدت کلمه ادامه حرکت و تداوم راه انقلاب را میسر و ممکن کرد.

به گفته این استاد دانشگاه، ترویج این تفکر در جامعه در مراحل تکمیلی انقلاب موجب یاس و ناامیدی دشمنان می‌شود.

وی افزود: هوشیاری مردم در امورات سیاسی و تبعیت از ولایت فقیه وحدت را به جامعه برگرداند.

اکبرزاده دستاورد بصیرت و اطاعت از ولایت را تجربه و سرمایه گرانقدری دانست که با پیروزی انقلاب اسلامی به دست آمده و به نسل‌های بعدی منتقل می‌شود.

وی به تهدیدها و وضعیت کشور در حیات 33 ساله انقلاب اشاره کرد و ابراز داشت: ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس در حالی که در سه جبهه مقاومت می‌کردند توانستند به پیروزی دست یابند.

این فعال سیاسی رودبار، مقابله با دشمن بعثی عراق، مقابله با گروهک‌های داخلی و اداره کشور را از جبهه‌های مقابله ملت ایران عنوان کرد و یادآور شد: مقاومت‌ها و ایستادگی‌ها در برابر دشمنی‌های استکبار و منافقان مردم را برای ادامه راه انقلاب استوار کرده است. معرفت‌های الهی و درس‌آموزی نهضت عاشورا از ملت ایران، ملتی آگاه و مقاوم به عمل آورد.

اکبرزاده با بیان اینکه هم‌اکنون این تربیت و مقاومت حسینی در کشورهای همسایه اثرگذار شده است، خاطر نشان کرد: کشورهای مسلمان جهان دریافته‌اند که جز با شناخت عدالت امام علی (ع) و مقاومت حسینی(ع) به پیروزی و سعادت نمی‌رسند.امروز تمام مکاتب علمی و فلسفی در مقابل تفکر ناب اسلامی ایران به زانو در آمده‌اند.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیر کبیر با بیان اینکه هر یک از ما برای حفظ ارزش‌های انقلاب عهده‌دار وظایفی سنگین هستیم، خاطر نشان کرد: ادامه حرکت‌های فرهنگی برای به فراموشی نرفتن انقلاب باید مورد توجه قرار گیرد.

وی شناساندن اصول و مبانی انقلاب به جامعه را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: باید با ترویج برنامه‌های فرهنگی غبار گمراهی را از قداست انقلاب دور کنیم.

اکبرزاده با اشاره به فرمایش امام راحل که فرمود نباید بگذاریم این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، ابراز داشت: نباید حرکت‌های اجتماعی، سیاسی را طبق منافع زودگذر خود یا گروه تنظیم کنیم.

وی، با بیان اینکه انقلاب اسلامی گرانبهاترین انقلاب در سطح جهان است، یادآور شد: انقلاب اسلامی انسان‌هایی را تقدیم ارزش‌ها و نظام کرد که این افراد ابتدا ساخته شده، کمال یافته و پس از دستیابی به ارزش‌های والای اسلامی به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

استاد دانشگاه صنعتی امیر کبیر، با بیان اینکه برای تحقق اهداف انقلاب باید از ارزش‌های انقلاب حمایت و پشتیبانی کرد، بیان داشت: خون‌بهای خون شهدا نباید با مدیریتی غیر علمی و بر اساس منافع اشخاص اداره شود.

وی آشنایی با معارف اسلامی را یکی از دستاوردهای معنوی انقلاب در شهرستان رودبار عنوان کرد و گفت: بهره‌مندی از امکانات رفاهی آب، برق، گاز، تلفن، خدمات بهداشتی و… از دیگر دستاوردهای نظام در سطح کلان و جزء است.

اکبرزاده خاطر نشان کرد: با توجه به اقدام‌های انجام شده نتوانسته‌ایم برای انسان‌ها امنیت اقتصادی و رفاه اجتماعی در سطح شهرستان را تضمین کنیم. اگر عالمان و خانواده‌های معظم شهدا در مدیریت جامعه شهرستان غریب باشند از دستاوردهای انقلاب دور می‌مانیم.

این فعال سیاسی رودبار، با اشاره به اینکه عقلانیت و علم در اداره جامعه شهرستان حضوری کمرنگ دارد، متذکر شد: منفعت‌طلبی جریانات اجتماعی و گروهی افراد در قالب مشروعیت دینی بر جامعه تحمیل می‌شود.

وی افزود: اگر یکی از دستاوردهای انقلاب را عدالت اجتماعی در تعیین بهترین‌ها در اداره امور مردم بدانیم باید معیاری برای ارزیابی دینی و تخصصی افراد در جامعه وجود داشته باشد.

اکبرزاده عشق‌ورزی به دیگران را یک اصل مهم در رفتار اجتماعی خواند و اذعان داشت: جلوه اعتقادی شهدای بزرگی نظیر سید یونس رودباری نخستین شهید انقلاب و شهیدان مخزن موسوی، شفیعی و اقبالی باید در رفتارها و در اداره جامعه خود را نمایان کند.

وی افزود: مدیران باید در قالب شخصیت شهدای سرافراز تعیین و مردم از مهر و ایمان سرشار آنها بهره‌مند شوند و در چنین صورتی انقلاب اسلامی استوارتر می‌شود و دستاوردهای آن به بار می‌نشیند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.